Biologia na czasie 2 zakres rozszerzony, czyli nauka poprzez praktykę

Biologia na czasie 2 zakres rozszerzony, czyli nauka poprzez praktykę

Podręcznik biologia na czasie 2 zakres rozszerzony (nie zwlekaj z zakupem – szybka wysyłka i tani asortyment) to książka do nauki w 2 klasie szkoły średniej na poziomie rozszerzonym. Napisana przez Marka Guzika, Ryszarda Kozika i Władysława Zamachowskiego, wydana przez wydawnictwo Nowa Era. 

O wydawnictwie 

Nowa Era jest największym w Polsce wydawnictwem edukacyjnym, które posiada szeroką, kompleksową i nowoczesną ofertę. Posiada w swojej ofercie szeroki wybór książek, podręczników szkolnych, gier oraz zabawek. Można się tu także zaopatrzyć w wyprawki szkolne. Wydawnictwo wydaje także książki do nauki języków, literaturę naukową oraz produkty cyfrowe. Nowa Era oferuje nowoczesne rozwiązania informatyczne, produkty z obszaru specjalnych potrzeb edukacyjnych, jak choćby seria eduSensus. Wydawnictwo ma także na swoim koncie najstarsze w Europie czasopismo literackie dla najmłodszych czytelników i uczniów pt.: “Świerszczyk”. Nowa Era prezentuje najwyższej jakości usługi edukacyjne.

Biologia na czasie 2 zakres rozszerzony

Taki właśnie jest podręcznik “Biologia na czasie 2 zakres rozszerzony”, z którego korzystają uczniowie 2 klasy liceum i technikum. Jest to książka bogata w wiedzę, napisana jasno i przejrzyście, zrozumiała dla każdego ucznia. Książka zawiera w sobie informacje dotyczące różnorodności prokariontów, protistów, grzybów, porostów, roślin oraz zwierząt. Uczy budowy i funkcjonowania poszczególnych gatunków. 

Czego nauczysz się z podręcznika?

Książka kształci umiejętności badawcze oraz wyjaśnia związki przyczynowo-skutkowe oraz analizę procesów biologicznych. Dzięki podręcznikowi uczeń rozwinie umiejętność rozwiązywania zadań typu maturalnego. Będzie to możliwe dzięki elementowi “Wiesz, umiesz, zdasz”. Książka pokaże jakie są wymagania egzaminacyjne poprzez sekcję “Zwróć uwagę na…”. Podręcznik będzie także pomocny w utrwaleniu wiedzy zdobytej we wcześniejszych latach edukacji. Będzie to możliwe dzięki elementowi pt.: “Przypomnij sobie”. Poza tym w podręczniku znajdują się też “Polecenia kontrolne”, “Samouczek” i “Doświadczenia”, dzięki którym uczeń w praktyce utrwali zdobytą wiedzę.